Bölümümüz
Kadromuz daha da güçlü
Oryantasyon
Beytepe Kampüs
Değerli Öğrencilerimiz, 2022-2023 Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora Giriş Sınavı Mülakat bilgi paketine ulaşmak için tıklayınız.

Bölümümüzdeki yüksek lisans ve doktora programlarının online sınavları ile ilgili tüm detaylara burdan ulaşabilirsiniz. Aday lisansüstü öğrencilerimize mülakatlarında başarılar dileriz.

Hacettepe Üniversitesi ELT bölümü lisansüstü online sınavları, bu sayfada ayrıca ilan edilen  listelerindeki  sıralamaya göre 29-30 Haziran -01 Temmuz tarihlerinde yapılacaktır.
 
Ön değerlendirmeyi geçen yüksek lisans ve doktora adayları ile 15 dakikalık aralıklarla Zoom yazılımı üzerinden online mülakat yapılacaktır. Zoom tarayıcılar üzerinden çalışabilse de, adayların yazılımı indirip bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına yüklemeleri önerilir.
 
Yüksek Lisans  ve Doktora adayları için randevu saatleri ve diğer detaylar ayrıca Master ve Doktora Giriş Sınavı olarak duyurulmuştur. İlgili sayfaların üst kısmında randevu tarihleri ​​için Zoom Meeting Link sekmeleri bulunmaktadır. Bu bölümler sınav günlerinde aktif hale gelecektir.

Zoom bağlantısına giriş yaparken Adınız ve Soyadınız şeklinde adınızı girmenizi bekliyoruz. Sınavını gerçekleştirdiğimiz adayların güncel durumlarını en sağdaki "durum" bölümünden takip edebilir ve katılmanız gerektiğinde an be an bu yöndeki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Lütfen randevu saatinizden en az bir saat önce ilgili sayfadaki güncellemeleri takip etmeye başlayınız. Sınavı erken veya geç bitiren ve sınava katılamayan adayların durumlarına göre sınav döneminde randevu süreleri esnek olabilir. Randevu saatinde görüşme odasına girmeyen adaylar için mazeret görüşmesi yapılamamaktadır ve bu aday sınava katılmamış sayılacaktır. Olası tüm teknik sorunlar (internet bağlantı hızı vb.) adayların sorumluluğunda olup, adayların sınav öncesi ilgili hazırlığı tamamlamaları beklenmektedir. Ses ve görüntü kalitesi gibi çevrimiçi toplantının önemli unsurlarının toplantı saatinden önce test edilmesi önerilir.
 
Sınav sırasında bilgileri İrtibat Kişisi olarak sunulan eğitmenlerimiz ilgili sayfadan adaylara bildirimde bulunacaklardır. E-posta adresleri de sayfada sunulmaktadır. Sınavın içeriği ile ilgili bilgi almak için hocalarımızla iletişime geçilmemesi ve sınavı etkilemeyecek durumların bildirilmemesi rica olunur.
 
Bu duyurudaki hususları dikkatle okumanızı rica eder, başarılar dileriz.